Usługi transportowe

Express 24

Transport na specjalnych warunkach który uzgadniamy indywidualnie z klientem, jesteśmy w stanie dostarczyć każdy towar z zakresu części samochodowych, przesyłek lotniczych, komponentów komputerowych, spożywczej czy materiały niebezpieczne ADR w każde miejsce w Europie w ciągu 24h.

Door to Door

Oferujemy transport w systemie ‘’DOOR TO DOOR’’ (bezpośrednio od drzwi nadawcy do drzwi odbiorcy), eliminujemy przeładunki i doładunki, system ten oznacza realizację dostawy towaru od momentu jego odbioru do momentu dostarczenia go odbiorcy, pełną obsługę spedycyjną, z uwzględnieniem transportu multimodalnego obejmując wszystkie związane formalności z realizacja transportuu nadawcy i odbiorcy.

Doładunki

LTL pochodzi od słów „ Less ThanTruckload “ i oznacza ładunek, który wykorzystuje jedynie część przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Ponieważ chodzi o część całego ładunku, mówi się często o ładunku częściowym. Oferując ten system którego główną zaletą korzystania z LTL jest to, że przesyłka może być transportowana za ułamek kosztów wynajmu całej ciężarówki do jednej wysyłki. Ponadto, liczba usług dodatkowych które są dostępne w systemie LTL, nie są zwykle oferowane przez FTL.
Te opcje usług obejmują min.:( liftgate (Windę) po odbiór lub dostarczenie w opcji mieszkalnej, (znany również jako ” non-commercial „) na usługi odbioru lub dostawy istnieje możliwość powiadomienia przed dostawą, ochrona przed zamarzaniem, i inne. Usługi te są zazwyczaj rozliczane w określonej opłacie płaskiej lub na bazie masy oraz dopłaty w przeliczeniu za kilogram lub na podstawie wymiarów.

Dedykowany

Wielką zaletą firmy PIGEON jest transport dedykowany, realizowany bez przeładunków, bez doładunków, bezpośrednio do miejsca przeznaczenia z punktu A do punktu B.